16 Temmuz 2012 Pazartesi

ÇOK İYİ ANLADIM ; ALLAH AZ , RİVAYETÇİLER ÇOK BİLİYOR


De ki: Siz dininizi Allah'a mı öğretiyorsunuz? Oysa Allah göklerde olanları da bilir, yerde olanları da. Allah her şeyi hakkıyla bilendir. HUCURÂT - 16


Çok iyi anladık ki Kuranın 100 katı hatta 1000 katını açıklıyor bu madrabazlar:

Bi bakalım...

- Hz. ibrahimin ateşe atıldığını söylüyor Allah (ateşe serin ol dedik) diyor sadece . Ama bakın Allahın anlatmadığını sanki o an orda imiş ve Hatta Cebraili bile görüp hz. İbrahime ne dediğini dahi bilip söylüyorlar. Ateşin suya ateşin içindeki odunlarında balık olduğunu görüp anlatıyorlar. Allah diyemezmiydi : Ben O ateşi suya sonrada ateşin içindeki odunları balığa çevirip İbrahimi kurtardım diye. Yalnız nedense bazı rivayetçiler ateşin suya dönüştüğünü görürken diğer rivayetçiler aslında ateşin gül bahçesine döndüğünü görüyorlar. Hatta ateşin içinde peygamberin bir hafta kaldığını sonra ateş söndükten sonra çıktığını görenler var. (Subhanallah)


- Allah hz ibrahimin oğlunu rüyasında boğazlarken gördüğünü anlatıyor Kuranda. Ama Rivayetçiler Hz. İbrahim oğlunu KURBAN EDERKEN gördü diyorlar sonrada ertesi günü oğlunu kurban etmeye götürdü hatta bıçağını kayaya bir sürttü (şakk) diye ses gelip kayanın ikiye bölündüğünü görüyorlar ve bıçağın İsmailin boğazını kesmediğini görüyorlar. Hatta gökten bir koç geldiğini bile görüyorlar. Hz. İbrahmin yanında kimse yokken oğlundan başka nasıl oluyorda rivayetçiler bu sahneyi görüyor bilmiyoruz da olsun Allahın anlatmadığını anlatıyorlar ya. Din onların dini. O madrabazlar "Allahın dinini Ona öğretmeye çalışıyorlar. (Subhanallah)

Ama Allahın "bir masumu öldürmek bütün insanlığı öldürmekle eşdeğerdir" diye EMİR ve HÜKMÜNe rağmen Hz. İbrahimin nasıl olurda oğlunu kurban etmeye götürdüğünü düşünüp akledemiyorlar. Olsun anlatıyorlar ya.
- Son Nebi'nin Aişe annnemiz ile kaç yaşında evlendiğini Allah anlatmıyor ama rivayetçiler biliyor. 6 yaşındaki Ayşe ile evlenip sonrada 9 yaşında onunla gerdeğe girdiğini bilip anlatıyorlar ya. Sanırız Hz. Muhammed Nebimiz Aişe annemizle 9 yaşına geldiğinde onunla yattı ya. ya; Muhammed ertesi günü gelip camide (işlem tamam) diye hutbe verdi ve herkese duyurdu ya ; o dönemde gizli kamera yerleştirdiler yatak odasına peygamberimizin. Olsun bilip anlatıyorlar ya. (edepsizler)

- Allah Kuranda diyorki :

 "Muhammed kıyametin zamanını sanki sen biliyormuşsun gibi sana kıyameti soruyorlar oysa Onun bilgisi yalnız Allah katındadır."

"Kıyamet size ansızın gelecektir." Olur mu rivayetçiler daha iyi biliyor; Kuran ayetlerine rağmen.

Hz. Muhammed hemen dışarı çıkıp yazın diyor - haşa- "Kıyamet bir anda kopmıyacak ve alametleri olacak. mehdi gelecek ve deccalde gelecek sonra şöyle şöyle olacak" diye uzun uzun anlatıp bilgilendiriyor.

Allah bize kıyamet alameti olmayacak o size ansızın gelecek dediği halde raviler, bizi bolca bilgilendiriyor, Kuran ayetlerine rağmen.

- Kuranda bir çok ayet var Son nebiye MUCİZE verilmediğine dair ve onlara mucize verilmemesinin sebebi de onların daha evvel mucizeleri inkar etmesi sebebi iledir diyor. Olur mu Allahım bakarmısın işte piyasada kitaplar var rivayetçilerin hatta ismide şu "Kainatın efendisi ve 1000 mucizesi"... Odunlar konuşmuş, ağaçlar yürümüş, orduyu elindeki su ile içirmişte, o su bitmezmiş, Ay bile ikiye bölünmüşte biri sol tarafa biri sağ tarafa gitmiş. (Subhanallah)

- ……………. Arkadaşlar burayı boş bıraktık o kadar yazacak şeyimiz varki. Artık Allaha değil Rivayetçilere inanmaya başlayacağız neredeyse. Baksana Allah DETAY'ı ile hiç anlatmıyor ama rivayetçiler her dakika ve saniyesini anlatıyor. (Subhanallah) -metafizik19-

“İşte bugün sizin dininizi kemâle erdirdim ve üzerinizdeki nimetimi tamamladım. Sizin için din olarak İslâm’ı beğendim.”(Maide, 5/3)

Dini, "dinin sahibi Allah'tan" fazla RİVAYETÇİLER biliyor ve açıklıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder