16 Temmuz 2012 Pazartesi

HİÇ AKLINIZ ‘A GELİP SORGULUYORMUSUNUZ ?

 

- Hz. Muhammed yeni bir DİN mi getirmiştir ? Yoksa Hz Ademden bu yana gelen tek DİN İSLAMIN son halkası mıdır ?

- Şayet yeni bir din getirmedi ise neden ÇOK EŞLİLİK vardır ? Diğer nebiler neden çok eş almamıştır?

  •  Dünyada üremeye çoğalmaya en çok hak sahibi Hz. ADEM'e neden tek EŞ verildi.
  • Neden Nuhun karılarından bahsetmez...
  • Neden çocuk aşkı ile yanıp tutuşan Zekeriya nebi hemde karısı KISIR iken neden cariye veye ikinci bir kadın alıp ÇOCUK sahibi olmamıştır ?
  • Neden Lut nebinin geri kalan ve helak olan karısı derde karılarından bahsetmez? Şayet karıları vardı ise 
  • Kuranda nebilerin karısından bahsediyorsa TEK EŞLİ olduğu yüzündendir. Yani kuranın hiç bir yerinde  Hz. Muhammed hariç hiç bir nebinin KARILARINDAN yada CARİYE'sinden bahsettiğini bulamayız.
- Kuran hiç bir yerde Karılardan ve cariyelerden bahsetmediği halde ve Kuranda Hz. İbrahimin de karılarından yada cariyesinden bahsedilmediği halde neden Hz. İsmail'e bir CİCİ ANNE bulup İsmail'in annesi Hacer dediler. Allah mı eksik anlattı yoksa rivayetçiler mi yalan söylüyor ? Ahirette Hz. İbrahim şahit olarak getirilipte "ben tek eşli yaşadım derse ne yapacaksınız?"

- Kuranda olmayan şeyleri O Arapların CAHİL'leri neden HİKAYE olarak rivayetlendirmişlerdir ? Her kıssaya her hikayeye sanki Allah anlatmaktan aciz kalmış gibi bir hikaye uydururlar yada uydurmuşlardır?

- Hz. Muhammed zamanını KURAN anlatırken SAVAŞLARdan bahsetmiyor mu ? ATAERKİL yaşayan ve kadınlara iş sahası olmayan toplumlar SAVAŞ'la karşılaşınca ne yapacaklardır ? TOPLUMSAL DAYANIŞMA olan bir ayet midir ? Yoksa çok eşlilik ayeti midir Nisa 3. ayet ?

- Kuranda DOMUZ etide HARAM kılınmış ama ZORLUK zamanında yenebilir denmiştir. Buna izin veren RUHSAT AYETİ değil midir ? Neden NiSA 3'e de böyle bakılmaz ?

SAVAŞ ve ZORLUK zamanıdır ve kadınlara İŞ sahası olmadığı için babası ve kocası ölen kadınlar ne ile geçineceklerdir ? Yada ne yapacaklardır ? O döneme gidin ve düşünün. Hatta EMPATİ yapıp bir kadın olarak düşünün kendinizi. Hırsızlık mı yapardınız ? Yada FUHUŞ ? Yada hayata yaşanılmaz denip İNTİHAR mı ? Dünya savaşlarında haç hristiyan kadın böyle bir RUHSATTAN haberi olmadığı için İNTİHAR etmiş yada ÇALMIŞ yada FUHUŞ batağına saplanmıştır. Hayatın devamı için ? -metafizik19-

1 yorum:

  1. Yazının devamı buraya sığmadı sanırım ben KOPYA edeyim = 7= Diğer peygamberlerine yapmadığı ayrımcılığı yapmamıştır Allah ve Allahın ilk yaratılıştan beri EMRİ tek eşliliktir ama ISTIRAR yani ZORLUK zamanlarında hep bir ÇIKIŞ yolu göstermiştir . NİSA ^3= ÇOK eşlilik ayeti değil sadece savaş ve zorluk zamanında TOPLUMSAL dayanışma olarak sunulmuş bir geçici RUHSAT ayetidir.

    YanıtlaSil