18 Eylül 2016 Pazar

Kurana göre İsa Nebinin Doğum günü (KURANDA İNCE AYRINTILAR)

KURANDA İNCE AYRINTILAR
İSA NEBİNİN DOĞUM ZAMANI
Meryem suresi 23 Sonra doğum sancısı onu bir hurma dalına tutunup dayanmaya zorladı. “Keşke bundan önce ölseydim ve büsbütün unutulan biri olsaydım!” dedi.
Meryem suresi 24-26 Sonra ona; Meryem´e aşağısındaki kişi; Zekeriya seslendi: " Sakın üzülme, Rabbin alt tarafında bir su arkı akıttı. Hurma dalını kendine doğru silkele, üzerine olgunlaşmış taze hurmalar düşsün. Sonra ye-iç, gözün aydın olsun. Sonra eğer beşerden birini görürsen, `Ben Rahman’a [yarattığı bütün canlılara dünyada çokça merhamet eden Allah'a] bir oruç adadım, onun için bugün hiçbir kimseyle konuşmayacağım´ de."
Kendilerini Hristiyan olarak isimlendirenler, İsa nebinin doğumunu 25 Aralık günü kutlarlar.  Bu gün şira yıldızı ile birlikte üç yıldızın gösterdiği yerden de güneş doğmaktadır. Pagan dini etkisi ile bozulan hak din, bu isa nebinin doğum günü üzerinden kurgulanır. Kuran bunun doğru olmadığını, Meryemin doğum anını anlatarak, "dalı silkele ki taze olgunlaşmış hurmalar dökülsün" ibaresi ile isa nebinin hurmaların olgunlaşma mevsiminde (Ağustos-Eylül ayı) doğduğunu, yani kışın doğmadığını anlatır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder